Wybór kraju

Wybór kraju

5 powodów, dla których warto kupować na raty

02 Wrz 2015   Aktualizacja: 13 Sie 2016

Magdalena Parys

Zastanawiasz się nad kupnem nowego komputera, ale nie masz chwilowo odpowiedniej gotówki? Nie przejmuj się – wybierz sprzedaż ratalną. Zobacz, jakie korzyści wynikają z kupowania rzeczy na raty.

 

1. W portfelu pusto 

Co miesiąc planujesz budżet, robisz listę potencjalnych wydatków. Aż tu nagle wypada niespodziewany wyjazd do rodziny lub znajomych, dziecko dopada choroba, komputer psuje się i telefon jeszcze, gdzieś przepadł. Cały Twój plan budżetowy się sypie, jesteś zmuszony/a do wydania większej niezapowiedzianej sumy. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie wzięcie rat. Dostajesz pełną kwotę od razu, a pierwszą płatność ratalną masz dopiero za miesiąc lub czasem nawet później. Poza tym raty są małe, więc mniej odczuwasz ciężar wydatków. 

2. Sprzęt potrzebny na wczoraj

Dzieci wracają z dwutygodniowego obozu konnego. Rzeczy do prania jest całe mnóstwo. Koszulki, spodenki, skarpetki, itp. A pralka odmówiła posłuszeństwa. Nie chce współpracować. Ty z kolei nie masz wolnych środków na zakup nowego sprzętu, bo wszystko poszło na wyjazd pociech. A do następnej wypłaty jeszcze prawie trzy tygodnie zostały. W tej sytuacji najlepiej kupić pralkę na raty. Spłacać bez pośpiechu, dostosowując wysokość rat do swoich możliwości finansowych i nie martwić się, w co dzieci ubrać do szkoły.  

3. Żal nie skorzystać z wyprzedaży lub okazji

Trwa okres wyprzedaży. Wszystkie sklepy czyszczą magazyny, aby mieć miejsce na nowe produkty. Ceny spadają znacząco, nawet do 70%. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji, zwłaszcza, jeśli twoje rzeczy są już wysłużone i nadszarpnięte zębem czasu. Gdy zobaczysz buty czy komputer w bardzo okazyjnej cenie, nie martw się niskim stanem konta, kup je w ratach. Wówczas szybko finalizujesz zakupy – otrzymujesz od razu wybrany produkt – i tylko co pewien czas (np. miesiąc) dokonujesz niewielkich spłat, wziętych rat.

4. Rosnące oszczędności

Masz oszczędności ulokowane w akcje i obligacje. Od lat marzysz o domku z ogródkiem. Nic innego nie robisz tylko oszczędzasz. Oszczędności lokujesz nawet w akcje i obligacje. Ale równocześnie chcesz kupić telewizor 3D, bo znajomi taki mają. A Ty nie chcesz być gorszy. 

5. Raty zero procent

Wybierając ofertę ratalną, często wahasz się, jaki plan spłat przyjąć: niskie raty miesięczne czy najniższy ich koszt. Najlepszym wyborem są „Raty 0%”, dzięki którym nic nie tracisz. Spłaty wartości towarów dokonujesz bez żadnych kosztów – bez odsetek i bez prowizji. To znaczy jeżeli telewizor kosztuje 2000 PLN, a Ty rozłożysz płatność na 10 nieoprocentowanych rat, to każda rata wyniesie 200 PLN i ani grosza więcej. Sprawdź jak wygląda proces ratalny 0% w PayU!

 

Nie bój się rat. To nic strasznego.