Wybór kraju

Wybór kraju

12 niestandardowych opakowań, które zrobią na tobie wrażenie

15 Lip 2016   Aktualizacja: 22 Sie 2016

Magdalena Parys

Pudełko to przecież tylko zwykła tektura. Czy jednak przesyłka może być estetycznie zapakowana? Poznaj pojemniki, które są prawdziwymi dziełami sztuki.

Producenci i sprzedawcy, pakując swoje produkty w torebki z logotypami, koperty, kartony czy folie bąbelkowe stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo przesyłek, często zapominając o estetyce. Choć w internecie nie brakuje ciekawych projektów na designerskie opakowania. Do przeglądu wybraliśmy 12 z nich – prym wiodą pojemniki na produkty spożywcze.

1. Oryginalne opakowanie: butelka wina

2 w 1, czyli wino i dwie szklanki. Idealny zestaw na romantyczną kolację we dwoje poza domem. Kompaktowe opakowanie zajmuje mało miejsca.

Dwustronna butelka wina.

Foto: Ampro

2. Oryginalne opakowanie: pudełko na buty

Projekt niemieckiego sklepu obuwniczego. Opakowania z wizerunkiem ptaków promują kolekcje butów dziecięcych. Modele obuwia różnią się wyglądem pudełka – kolor sznurówek i gatunek ptaka. 

Pudełko na buty w kształcie ptaka.

Foto: creativebloq.com

3. Oryginalne opakowanie: makaron

Projekt genialny w swej prostocie. Na dnie opakowania znajdują się wgłębienia i wypustki w kształcie nowojorskiego wieżowca. Makaron spaghetti po włożeniu dopasowuje się do formy, tworząc makaronowy drapacz chmur.

Opakowanie na makaron w kształcie nowojorskiego wieżowca.

Foto: alexcreamer.co.uk

4. Oryginalne opakowanie: pędzel do malowania

Zabawny projekt. Duży i mały pędzel  oraz rysunkowy karton tworzą iluzję męskiej twarzy z brodą i wąsem. Włosie produktów jest barwione.

Pędzle do malowania ścian jako broda i wąsy.

Foto: behance.net

5. Oryginalne opakowanie: chipsy

Tuba z chipsami, która w kilka chwil zmienia się miskę wypełnioną przekąską. Opakowanie rozciąga się, powodując że łatwiej się je, a przy okazji nie brudzi się naczyń. Idealny patent podczas wyjazdu lub imprezy w plenerze.

Paczka chipsów i miska w jednym.

Foto: technabob.com

6. Oryginalne opakowanie: słuchawki

Projekt ten pokazuje, jak mała modyfikacja może mieć znaczenie na finalny wygląd opakowania. Słuchawki ułożone w odpowiedni sposób tworzą nutę.

Opakowanie na słuchawki jako nuta.

Foto: creativebloq.com

7. Oryginalne opakowanie: przybory kuchenne

Wiodący producent drewnianych sztućców w Danii stworzył opakowanie symbolizujące naturalne pochodzenie sprzedawanych produktów. Łyżki, szpatułki, noże wykonane są w 100 proc. z drewna.

Przybory kuchenne z prawdziwego drewna.

Foto: gmtn.dk

8. Oryginalne opakowanie: pasta do zębów

Gdy pasta się kończy jedni ją wyrzucają, a inni obcinają tubkę, bo na dnie opakowania jest jeszcze sporo preparatu do mycia zębów. Można jednak prościej – stworzyć na końcu tubki miejsce do rozdarcia opakowania.

Pasta do zębów z odrywanym końcem tubki.

Foto: yankodesign.com

9. Oryginalne opakowanie: chusteczki

Materiałowe opakowanie, do którego można włożyć karty, klucze, a przede wszystkim chusteczki. Otwór z przodu ułatwia ich wyjmowanie, tworząc przy okazji górski widok. 

Opakowanie na chusteczki jako szczyt górski.

Foto: goodbymarket.com

10. Oryginalne opakowanie: masło

Rozwiązanie idealne podczas podróży lub pikniku. Eliminuje potrzebę zabierania dodatkowych sztućców. W zestawie są masło (dostępne w czterech smakach) oraz drewniana szpatułka do smarowania, która jest jednocześnie zamknięciem.

Masło razem ze szpatułką.

Foto: yankodesign.com

11. Oryginalne opakowanie: pizza

Sprytny pomysł, który umożliwia jedzenie pizzy bez brudzenia rąk. Każdy kawałek można złapać przy pomocy specjalnie wyciętego i uformowanego papieru.

Jedzenie pizzy bez brudzenia rąk.

Foto: yankodesign.com

12. Oryginalne opakowanie: orzechy

Kolejne proste w zamyśle rozwiązanie. Papierowa paczka na orzechy z dwoma przegrodami – na orzeszki w skorupce i łupiny. 

Koniec z okruchami. Paczka z przegrodą na łupiny orzechów.

Foto: packaginguqam.blogspot.com

Ukłony dla projektantów za kreatywność i praktyczność rozwiązań. Opakowania jednocześnie cieszą oko i mogą służyć jako gadżety czy dekoracje wnętrz. Czekamy na takie cuda w Polsce.

Przeczytaj teraz: Zakupy online w obcej walucie. Jak nie przepłacać?

***

Zdjęcie otwarciowe: yankodesign.com