Wybór kraju

Wybór kraju

PayU | Express

Bank Pekao i PayU wprowadzają e-przelew na jeden klik.
Klienci banku Pekao SA mogą już płacić za zakupy w internecie e-przelewem wykonywanym jednym kliknięciem. Nowa usługa, która to umożliwia nazywa się „PayU Express z Pekao”. Przy płatnościach do kwoty 100 zł nie ma konieczności logowania się do banku i potwierdzania transakcji kodem autoryzacyjnym, a pieniądze pobierane są bezpośrednio z rachunku bankowego.

W pierwszej kolejności nowa wygodna płatność została udostępniona na Allegro. Wkrótce PayU zaoferuje takie rozwiązanie  w  sklepach internetowych, z którymi współpracuje.

Nowy e-przelew dla klientów banku Pekao działa w oparciu o model PayU Express, czyli dzięki powiązaniu konta w PayU z rachunkiem bankowym klienta. Połączenie kont odbywa się na życzenie klienta w trakcie procesu zakupowego podczas płatności przelewem.

Klienci płacąc za zakupy na Allegro lub w sklepach internetowych, w których dostępna jest płatność kontem PayU, mogą teraz  wybrać także aplikację mobilną PeoPay jako metodę płatności.

Płatności internetowe w Polsce będą coraz częściej oparte o jedno kliknięcie. Do tej pory przelew na jeden klik udostępniliśmy już z pięcioma  bankami, są to: mBank, Alior Bank, BNP Paribas, T-Mobile Usługi Bankowe  i od dziś Pekao S.A. Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku około 75% wszystkich dzisiejszych płatności będzie można wykonać jednym kliknięciem, co przyspieszy także rozwój mCommerce. Udostępnienie  błyskawicznego e-przelewu PayU Express klientom Banku Pekao S.A., czyli jednego z największych banków w Polsce, to znaczący krok w tym kierunku – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.

Rynek e-commerce rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, a wraz z tym rozwojem rosną wymagania kupujących, którzy chcą szybko i wygodnie płacić w internecie. Pekao wdrażając innowacje zawsze kierował się potrzebami swoich klientów, dlatego wspólnie z PayU udostępniliśmy przelew, którego wykonanie zajmuje mniej niż pół sekundy, a użytkownikom największego w Polsce serwisu aukcyjnego daliśmy możliwość dokonania płatności przy użyciu płatności mobilnych PeoPay – powiedział Bartosz Zborowski, Dyr. Biura Projektów Strategicznych w Banku Pekao SA.  

Nowa metoda płatności stworzona przez PayU we współpracy z Bankiem Pekao S.A. zapewnia wykonanie transakcji do 100 zł jednym kliknięciem, co oznacza, że transakcja eCommerce/mCommerce jest w całości realizowana na stronie lub w aplikacji  akceptanta (sklepu), bez przekierowania do banku lub centrum autoryzacyjnego. Płatności powyżej 100 zł będą  wymagały dodatkowej autoryzacji, czyli zalogowania do serwisu Pekao24 lub  użycia aplikacji PeoPay.

E-przelew PayU Express z Pekao SA wykonywany jednym kliknięciem od 25 czerwca będzie udostępniany wszystkim użytkownikom Allegro posiadającym rachunki w Pekao. Docelowo PayU planuje wdrożenie tej usługi także u innych strategicznych partnerów działających na rynku eCommerce, a także pracuje już nad jej uruchomieniem z kolejnymi bankami.