Wybór kraju

Wybór kraju

PayU podpowiada jak rozwijać eCommerce

Ruszył Program Edukacyjny dla eBiznesów „PayU Lab”.
Celem projektu „PayU Lab” jest inspirowanie i dostarczanie szerokiej wiedzy z zakresu eCommerce. Program dedykowany jest zarówno przedsiębiorcom o bogatym i długoletnim doświadczeniu online, jak i dynamicznie rozwijającym się start’up-om. PayU zaprasza także firmy wywodzące się z handlu tradycyjnego, które dostrzegają potencjał w sprzedaży online. Dostęp do poszczególnych elementów projektu będzie zróżnicowany w zależności od zakresu współpracy z PayU.

Uczestnicy programu „PayU Lab” otrzymają dostęp do autorskich raportów i analiz rynku eCommerce (Data Science). Będą mieli możliwość udziału w prestiżowych dorocznych spotkaniach liderów biznesu (Forum) lub warsztatach dla najszybciej rozwijających się biznesów eCommerce odbywających się kilkanaście razy w ciągu roku (Coaching). Będą mogli także w dogodnym czasie i miejscu skorzystać z szerokiej oferty szkoleń online (Webinar).

Cykl warsztatów „PayU Lab – Coaching” skierowanych do rozwijających się biznesów eCommerce rozpocznie się już w maju. Podczas dyskusji eksperci podzielą się praktyczną wiedzą, której wykorzystanie we własnym eBiznesie pomoże skutecznie wzmocnić pozycję firmy na coraz bardziej konkurencyjnym rynku eCommerce. Omówione zostaną m.in. case studies z polskiego i zagranicznego rynku, przykłady pozytywnych oraz negatywnych zachowań w internecie. Uczestnicy dowiedzą się także jak wykorzystywać w swojej pracy badania aktywności konsumentów i jak budować oczekiwany wizerunek firmy w sieci. Najbliższe warsztaty poprowadzi znany dziennikarz Bartosz Węglarczyk.

Źródłem najnowszych informacji, które pozwoli poszerzać wiedzę o kierunkach rozwoju handlu online i śledzić sytuację w największych oraz najbardziej perspektywicznych kategoriach sprzedażowych będzie z kolei platforma „PayU Lab – Data Science”. Jest to agregat danych na temat rynku eCommerce i najważniejszych trendów. W zakresie dostarczania danych PayU współpracuje z wiodącą międzynarodową firmą z grupy Naspers, wyspecjalizowaną w dziedzinie szeroko pojmowanej analityki internetowej. Rozwój tego narzędzia będzie opierał się także na współpracy z największymi biznesowymi partnerami. Za pośrednictwem platformy PayU Lab do  grona firm mogących korzystać z platformy będą mogli dołączyć liderzy polskiego eCommerce. 

– Nie od dziś wiadomo, że analityka internetowa to potężne źródło danych, które zinterpretowane w prawidłowy sposób mogą przyczynić się do sukcesu firmy i powiększyć zyski. Ten prawidłowy sposób to już jednak nie tylko monitorowanie sytuacji własnego sklepu, ale i porównywanie jej z całym rynkiem lub wybraną kategorią sprzedażową, w której dany sklep funkcjonuje. Aby to umożliwić naszym klientom agregujemy dla nich w ramach jednego narzędzia analitycznego dane dotyczące ruchu w internecie oraz dane statystyczne dotyczące wartości rynku publikowane przez międzynarodowe instytucje badawcze. Nasi partnerzy biznesowi będą  mogli  spersonalizować swój panel, uzupełniając go wyłącznie o własne dane sprzedażowe, aby na tej podstawie  wykonać indywidualne analizy efektywności działań prowadzonych w eCommerce – mówi Sylwia Bilska, marketing director PayU w Europie Środkowo-Wschodniej.  

Poza szerokim zakresem analizowanych danych w porównaniu do innych narzędzi tego typu funkcjonujących na rynku, rozwiązanie PayU wyróżnia się także nowoczesnością i intuicyjnością użytkowania: 

– Stworzyliśmy to narzędzie, by wspierać rozwój naszych klientów, których traktujemy jako partnerów i chcemy wspólnie z nimi dostarczać jak najlepsze doświadczenia zakupowe w eCommerce milionom konsumentów. Najważniejszym zadaniem, na którym skupia się PayU jest dostarczanie innowacyjnych, niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie płatności internetowych i na tym skupiają się nasze działy rozwoju i technologii. „PayU Lab – Data Science” jest innowacją w zakresie wspierania naszych partnerów biznesowych tworzoną przez dział business intelligence – informuje Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.  

Inauguracja Programu Edukacyjnego odbyła się 16 kwietnia w restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas pierwszego spotkania liderów biznesu - „PayU Lab – Forum”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 przedstawicieli rynku eCommerce i finansów.

Gościem specjalnym części oficjalnej był światowej sławy profesor zarządzania - Mikołaj Jan Piskorski, obecnie Professor of Strategy and Innovation IMD Business School w Lozannie. Jego wykład (kliknij aby obejrzeć wystąpienie) na temat wpływu  takich czynników jak social media, big data, internet rzeczy i sztuczna inteligencja na marketing, organizacje i społeczeństwo był wprowadzeniem do debaty, do której zaproszono przedstawicieli firm określanych jako najlepiej wykorzystujące wskazane trendy w celu zwiększania sprzedaży i zysku. W gronie tym znaleźli się: Stefan Batory – iTaxi; Tomasz Czechowicz - MCI Management SA; Łukasz Kosman – CEO Audioteka.pl; Bożena Leśniewska - Orange Polska S.A; Cezary Stypułkowski – prezes mBank SA; Michał Kobosko - były dziennikarz, redaktor naczelny, a obecnie szef warszawskiego biura Atlantic Council (moderator).

16 kwietnia odbyła się także inauguracja międzynarodowego Programu Rekomendacyjnego „PayU Partner”. Program ten skierowany jest do firm z rynku eCommerce, takich jak m.in. platformy sklepowe, rozwiązania SaaS, web developerzy, firmy SEM/SEO czy integratorzy systemów. „PayU Partner” jest platformą współpracy, która ma na celu wspólne rozwijanie biznesu eCommerce.

Kliknij aby obejrzeć relację video z pierwszego „PayU Lab – Forum”.

Kliknij aby obejrzeć zapis video panelu dyskusyjnego.